Współczesny świat wciąż zachwyca nas swoją różnorodnością i postępowością. Nie dziwi więc, że my sami oczekujemy znacznie więcej zarówno od siebie, jak też od swojej codzienności. Suplementy diety stały się czymś niesamowicie pożądanym, ponieważ spostrzegliśmy już i zauważyliśmy nie tylko na sobie, ale również na innych, że są po prostu spektakularne w działaniu oraz bezpieczne w codziennym przyjmowaniu. Wśród nich swoje szczególne miejsce posiada Berberyna, która genialnie odżywia, wspomaga organizm w koordynacji procesów i przemian, równoważy gospodarkę hormonalną, detoksykuje i oczyszcza. Stosuje się ją przy cukrzycy, miażdżycy, nowotworach, jest również doskonałym środkiem odchudzającym. To jednak nie wszystko, dzięki cudownym właściwościom Berberyny możemy liczyć na zdrową, bardzo dobrze odżywioną oraz młodo wyglądającą skórę, na niesamowitą kondycję włosów i paznokci, a także na to, że nasze narządy wewnętrzne i organy – będą pracowały bez najmniejszych zarzutów.
Berberyna znana jest od wieków, a jej fenomen określa się jako zbawienny dla ludzkości. Substancja ta należy do grupy berberis, a jej docelowe źródło zlokalizowane zostało w poszczególnych częściach roślin. Badania i analizy jednoznacznie wskazują, że Berberyna posiada działanie zbliżone do środków farmaceutycznych i leków, a dużo mniej obciąża wątrobę. Nie ulega więc wątpliwości, że jej suplementowanie z całą pewnością wyjdzie nam na zdrowie. Berberyna posiada też działanie kojące i regenerujące. Zwalcza stany depresyjne, stany lękowe, strach, stres, bezsenność, nerwowość, apatię – dodając energii, wigoru oraz tzw. Powera. Co warto suplementować z Berberyną i jaką stosować dietę?
Witaminy i minerały
Chociaż Berberyna sama w sobie oczywiście jest lekiem na całe zło, to jednak warto pamiętać również o podstawowych jednostkach budulcowych naszego organizmu, czyli o witaminach i minerałach. Witamina A, witaminy z grupy B (B12 i B6), witamina C, witamina D, witamina E i K, jak również magnez, potas, wapń, żelazo, żeń-szeń, cynk – to absolutne strzały w 10!
Witaminy i minerały genialnie wpływają na ogólnorozwojowe postępy organizmu, koordynują jego umiejętności, są transporterami w trakcie trwania procesów oraz przemian, magazynują najistotniejsze składniki odżywcze, zapobiegają niedoborom, leczą braki i zapotrzebowanie organizmu na ważne elementy składowe, pozostają silnym wsparciem dla funkcjonowania mózgu, mięśnia sercowego, jelit, wątroby, trzustki. Witaminy i minerały bezdyskusyjnie stanowią podstawowe fundamenty suplementacji każdego odpowiedzialnego, jak również dobrze czującego się i w pełni świadomego człowieka. W życiu chodzi również o komfort, nie tylko ten fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny i o tym warto mówić. To właśnie minerały, witaminy – są w stanie zapewnić nam świetną egzystencję.
Dieta i aktywność fizyczna
Choć zewsząd słyszymy naprawdę bardzo dużo zarówno o zdrowym i racjonalnym żywieniu, jak też o codziennym ruchu i dostosowanym indywidualnie wysiłku – to jednak nadal możemy mieć pewne wątpliwości. W końcu termin dieta kojarzyć nam się może niezbyt dobrze. Najczęściej pojęcie to wiążemy z różnego rodzaju ograniczeniami, zakazami, a nawet ze swego rodzaju cierpieniem, nic bardziej mylnego. Dieta to po prostu styl życia, sposób w jaki jemy – nie musi być ona zdrowa, nawet jedząc same fast-foody, możemy powiedzieć, że to rodzaj naszej diety. Generalnie, jeśli chcemy zmienić coś w swoim życiu i oczekujemy, aby ta zmiana była czymś lepszym, warto zacząć od swojego myślenia i od sposobu postrzegania świata. Jem tak czy inaczej nie dlatego, że muszę, tylko dlatego, że chcę – wybieram świadomie.
Wiadomo, że spożywając biały cukier, tłuszcze, słone przekąski, fast-foody – jesteśmy narażeni na niedobory, miażdżycę, cukrzycę, otyłość, zawały i wiele innych chorób, które mogą prowadzić nawet do śmierci. Wówczas nie pomogą nam nawet najwyższej klasy suplementy. Mitem jest, że należy całkowicie odrzucać tłuszcze, ponieważ tak jak węglowodany, białka i cukry – są nam one niezbędne. Cukry, pozyskiwać możemy z owoców. Węglowodany z pełnoziarnistego pieczywa, mąki razowej, makaronów, czy ryżów wieloziarnistych, jak również z kasz. Tłuszcze natomiast, a raczej ich najbogatsze i najbardziej pożywne dla nas źródła, spotkamy w awokado, orzechach, pestkach, oliwie z oliwek, oleju kokosowym, tranie. Aktywność fizyczna z kolei może być dostosowana do indywidualnych możliwości, predyspozycji organizmu i naszych celów. Nie mniej jednak nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nawet kilkanaście minut każdego dnia, to nasz obowiązek, jeśli chcemy zachować zdrowie na wysokim poziomie.